تبلیغات
انقلاب اسلامی ، بیداری آخرالزمان - معاون سابق وزیر اطلاعات مطرح كرد: پشت‌پرده نامه جنجالی هاشمی‌رفسنجانی به رهبر انقلاب از زبان علی هاشمی
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: یکشنبه 19 دی 1389 10:00 ق.ظ

خبرگزاری فارس: معاون سابق وزیر اطلاعات واقعیت‌های تامل برانگیزی درباره هدف هاشمی رفسنجانی از نوشتن و انتشار فوری نامه جنجالی‌اش به رهبر معظم انقلاب افشا كرده‌است.


به گزارش خبرنگار گروه "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، هفته‌نامه 9 دی می‌نویسد: شكری در جریان فتنه 88 معاون وزیر اطلاعات بود و بواسطه موقعیتش از زیر و بم فتنه، جلسات محرمانه سران و مدیریت آن و اطلاعات محرمانه بسیاری آگاه است.

او در مصاحبه‌ای كه با این شماره هفته نامه 9 دی انجام داده، بخشی از این اطلاعات خبرساز را افشا و ضمن ریشه یابی جریان فتنه پس از انقلاب و نحوه و چرایی تقسیم كار سران فتنه 88، هدف آقای هاشمی رفسنجانی از نامه جنجالی‌اش به رهبر معظم انقلاب در خرداد ماه 88 را هم به نقل از برادر زاده او بیان كرده است.


* ریشه تاریخی جریان فتنه

معاون سابق وزیر اطلاعات در ابتدا، به تشریح "ریشه تاریخی جریان فتنه " در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد و می گوید: بعد از ریاست جمهوری بنی‌صدر ملعون جریانی به نام خط سه در داخل شكل گرفت و با جسارت تمام آقای منتظری را در مقابل حضرت امام علم كرد. در آن مقطع حساس وزارت اطلاعات با شناخت دقیق و عمیق ماهیت این جریان فتنه وارد عمل شد و به شاخه نظامی و عملیاتی آن را ضربه زد كه مهدی هاشمی معدوم در راس آن بود. ولی بعدها بویژه پس از ارتحال حضرت امام، متاسفانه شاخه سیاسی این جریان كه به شدت از امام كینه به دل داشت و با رهبری آیت ‌الله خامنه‌ای هم مخالف بود با جسارت تمام به دلیل خوش خیالی برخی از مسئولان عالی رتبه به تدریج وارد دستگاه اجرایی كشور شد و در لایه‌های حساس و استراتژیك سیاسی و اقتصادی كشور نفوذ كرد.

وی چند علت را مانع از برخورد با شاخه سیاسی این جریان می داند و عنوان می كند: نفوذ بخش موثر این جریان در بخش‌هایی از حاكمیت از یك سو و همچنین نفوذ این جریان در راس برخی از مراكز حساس اجازه برخورد با شاخه سیاسی این جریان را نداد و متاسفانه حمایت‌های برخی از شخصیت‌ها كه اتفاقا در فتنه 88 نیز نقش محوری و در حقیقت رهبری فتنه را داشته‌اند موجب در امان ماندن آنان شد.

* دسته بندی عوامل موثر در فتنه 88

شكری با دسته بندی عوامل موثر در فتنه 88، "خواص بی‌بصیرت " را یك دسته از این عوامل می داند و درباره آنان می گوید: خواص بی‌بصیرت بودند كه متاسفانه سیاست نفوذ و رخنه سرویس‌های اطلاعاتی در طول سال‌های گذشته در بین نزدیكان و بستگان درجه یك برخی از شخصیت‌ها و رجال سیاسی مذهبی كشور، عامل اصلی بازدارندگی ایشان در مقابله با جریان فتنه بود. از طرفی كینه جوییها و حسادت‌های سیاسی باعث شد تا این شخصیت‌ها تحت تاثیر القات اطرافیانشان قرار بگیرند و متاسفانه حتی در مواردی شاهد همراهی و حتی رهبری این شخصیت‌های با نفوذ توسط همین اعضای خانواده بودیم. شاید بسیاری از آنها ندانسته در این حلقه قرار گرفته‌اند ولی الان در حال بازی در زمین آنها هستند.

به گفته معاون سابق وزیر اطلاعات "دشمن از بستری كه در زمان سازندگی و اصلاحات برایش در كشور فراهم شد طرح نفوذ و رخنه را در برخی خواص به اجرا درآورده و متاسفانه بیشترین بهره را نیز در جنگ هوشمند از این گروه برد. هدف مشترك این جریان داخلی و خارجی هم این بودكه بگویند احمدی‌نژاد نه. "

* نحوه و چرایی تقسیم كار در جریان فتنه

به اعتقاد وی در جریان فتنه "یك تقسیم كار " صورت گرفته است. شكری در این باره استناداتی را ارائه و عنوان می كند: برای نمونه شما به این كد اطلاعاتی كه مربوط است به یكی از جلسات محفلی موسوی با عناصرش در تیرماه امسال توجه كنید كه چطور جریان فتنه در درون خودشان تقسیم كار كرده اند، موسوی خطاب به این حلقه می گوید: "فرض كنید آقای كروبی ، آقای خاتمی، آقای هاشمی و دیگران عین هم فكر كنند، عین هم عمل كنند و عین هم بیایند در صحنه این چیز خوبی نیست. این به نفع ماست كه آقای هاشمی در همین موقعیت خودش باشد البته دوست دارم هاشمی بیاید كارهای دیگری هم بكند اما اگر نكرد همین هم خوب است. ببنید ما به نماز آقای هاشمی هم نیاز داریم. "

* پشت‌پرده نامه جنجالی هاشمی به رهبر انقلاب از زبان علی هاشمی

زمانی كه آقای هاشمی دست به قلم شد و نامه تامل برانگیزش به رهبر معظم انقلاب را همزمان با ارسال رسانه ای كرد، شكری هم معاون وزیر اطلاعات بود و از اخبار پشت پرده زیادی از جمله درباره اقدامات آقای هاشمی خبر داشت.

آقای شكری در این باره می گوید: برداشت بنده به عنوان یك عنصر امنیتی این است كه نامه جسارت آمیز هاشمی به مقام معظم رهبری نیز درست به مانند موسوی به تصور وجود " موقعیت انقلابی " به نگارش درآمد و با اتكای به این موقعیت انقلابی بود كه مقام معظم رهبری را تهدید به اقدامات براندازی در جریان انتخابات و پس از آن كرد! نامه قبل از رسیدن به حضرت آقا در سایتها منتشر شد. علی هاشمی در ستاد قیطریه و در جمع شش نفر از اعضای اصلی ستاد موسوی با هیجان وصف ناپذیری مطرح می كند: " این نامه حاج آقا خیلی تند است و ما داریم آن را چاپ می كنیم، شما هم بگوید چاپ كنند. باید دست به دست هم بدهیم تا موج ایجاد كند. حاج آقا گفته یا اینجا كار خراب می شود یا فضا برمیگردد. "

او در ادامه به بخشی از نامه آقای هاشمی اشاره و آن را تحلیل می‌كند: آقای هاشمی در نامه مورخ 88.3.19 یعنی سه روز قبل از انتخابات می‌نویسد: " بر فرض اینكه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی شك بخشی از مردم، احزاب و جریانها، این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش فشانهایی كه از درون سینه های سوزان تغذیه می شوند، در جامعه شكل خواهد گرفت كه نمونه های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدانها، خیابان ها و دانشگاه ها ، مشاهده می كنیم ... از جنابعالی انتظار است برای حل این مشكل و برای رفع فتنه های خطرناك و خاموش كردن آتشی كه هم اكنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هر گونه كه صلاح می دانید، اقدام موثری بنمایید و مانع شعله ور تر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید، سر چشمه شاید گرفتن به پیل / چو پر شد نشاید گرفتن به بیل "

ملاحظه كنید كه هاشمی در پایان از این فراز از نامه‌اش خبر از اغتشاشات پس از انتخابات می‌دهد. بنابراین معلوم می‌شود كه پشتوانه آقای هاشمی نیز برای ارسال نامه تند و بدون سلام و حتی تهدید آمیز به مقام معظم رهبری، تصور او مبنی بر وجود "موقعیت انقلابی " در جامعه است. این ادعای آقای هاشمی مبنی بر وجود آتش فشانهایی كه نمونه آنها را در اجتماعات انتخاباتی در خیابانها مشاهده می كنیم موید این امر است.

به گفته معاون سابق وزیر اطلاعات "حتی تهدید ناشیانه مقام معظم رهبری به شعله ورتر شدن آتش در جریان انتخابات و پس از ان هم به دلیل امیدواری آقای هاشمی به استمرار موقعیت انقلابی است كه آن را به شكل آتشی كه دودش در فضا قابل مشاهده است، بیان می‌كند. "

شكری تصریح می‌كند كه "نتیجه اینكه از مصاحبه موسو ی در قبل از 22 خرداد كاملا برمی‌آید كه آنها به دلیل تصور وجود "موقعیت انقلابی " در جامعه، تصمیم قطعی خود را برای اجرای عملیات نهایی براندازی چه در صورت پیروزی، به صورت اجرای جشن‌های ساختار شكنانه و چه در صورت شكست، به صورت اغتشاشات براندازانه، اتخاذكرده بودند و صریحا نیز آن را بیان می‌كردند. "
جستجو در وبلاگ
درباره من
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :