تبلیغات
انقلاب اسلامی ، بیداری آخرالزمان - 9 روز اول تیرماه سال 60 در روزنامه جمهوری اسلامی + دانلود
نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: پنجشنبه 6 تیر 1392 10:23 ب.ظ
روزهای آغازین تیرماه سال 60 ، خونین بود و سرنوشت ساز  .
 28 ماه از پیروزی اتقلاب گذشته بود و  جمهوری اسلامی در این مدت نه چندان طولانی روز و شبی را بدون حادثه و مقابله با توطئه ها نگذرانده بود .
 اولین بهار جمهوری اسلامی یعنی بهار 58 هنوز به پایان نرسیده ، در کردستان حدود 400 نفر از بهترین جوانان این سرزمین مظلومانه  و تنها به جرم گسترش دستاوردهای یک انقلاب مردمی و اسلامی در سرزمینی ستمدیده ، به دست مزدورانی وابسته به آن سوی مرزها به شهادت رسیده بودند .
جنایت کاری و ترور ، شیوه و کاربردی روزانه یافته و در همان آغازین روزها شخصیتی برجسته همچون استاد شهید مطهری را از ملت گرفته بود .
 ارتش بعثی عراق با انفجار و توطئه در شهرهای خوزستان مقدمات یک تهاجم گسترده نظامی را فراهم می نمود .
بلوچستان و ترکمن صحرا و کردستان و آذربایجان و خوزستان ، صحنه تحریک عواطف قومی و مذهبی مردم بر علیه انقلاب توسط ضد انقلاب شده بود .
دولتی که موقتا برای رفع و رجوع اولیه مسائل کشور به سرکار آمده بود ، آنطور که شایسته و بایسته  صحنه کارزار سخت  آن روزها بود از خود لیاقت نشان نمی داد و بیشتر به محافظه کاری و نمایش ژست های دموکراتیک منشی می پرداخت .
اولین رئیس جمهور منتخب مردم ، در گرداب اختلافات سیاسی آن روزها ، ساحل نجات را رها کرده و  به دامن کسانی پناه برد که بعد از آن سالها دیگر هیچ خیری از آنها ندید . او از ریاست جمهوری عزل و روزهای آغازین تیرماه ، در انتقام از این ماجرا  خونین شد .
هر چند روزهای آغازین ماه تیر ، کشور در غصه و عزا و ماتم  از دست رفتن بهترین ها قرار گرفته بود ، اما چهره کریه نفاق و تزویر از صورت مدعیان طرفداری خلق و دموکرات مسلکان غرب زده برداشته شده  و فصلی جدید برای جمهوری اسلامی آغاز گردیده بود . امت اسلامی و ملت ایران با اعتقاد و اطمینان به راه راستین و خداجویانه   حضرت امام خمینی قدس سره ، و در حالی که فاقد کمترین امکانات مادی آن روزها بودند ، آنچنان به میدان آمدند و ماندند که با و جود  گذشت بیش از 30 سال از آن سال ها و با کسب پیروزی در میدان های بسیار سخت سیاسی و نظامی و اجتماعی ، اکنون نهال نوپای آن روزها به درختی تناور و پربازده تبدیل شده است .
به مناسبت این روزها ، 8 برگ از صفحه اول 9 روز آغازین تیرماه سال 1360 ، مربوط به روزنامه جمهوری اسلامی را در ادامه آورده ام . در پایان تصاویر ، فایل دانلود این 8 صفحه را در کیفیت بهتر نیز قرار داده ام .
متن کامل روزنامه های این روزها به صورت فایل pdf  نیز برای علاقمندان و پژوهشگران جوان به صورت محدود قابل دسترسی می باشد .
اگر فرصتی دست داد ، صفحات اول روزنامه اطلاعات این روزها را نیز در پست های بعدی قرار خواهد گرفت .

       


http://s3.picofile.com/file/7819924622/60_4_1.jpg

http://s1.picofile.com/file/7819925050/60_4_2.jpg

جستجو در وبلاگ
درباره من
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :